Po kolizji błąd Inertial switch interv.

Problemy, pytania dotyczące naszych Stilonów
pawelja89
Nowy Klubowicz
Imie: Paweł
Auto: Stilo Multi Wagon
Silnik: 1,9JTD 115KM

Po kolizji błąd Inertial switch interv.

Postautor: pawelja89 » 24 sty 2015, 12:35

Mam problem po kolizji
Miałem wczoraj kolizję i autko nie chce odpalić. Z tego co wyczytałem w necie to może być czujnik bezwładnościowy odcinający pompę paliwa. Czy ktoś wie gdzie może być ten wyłącznik bezwładnościowy żebym mógł odpalić autko i sprawdzić czy z silnikiem wszystko w porządku?

Czy ktoś podpowie czy to będzie już szkoda całkowita czy jeszcze zrobią mi te auto?
Czy to normalne, że przy takiej kolizji nie wystrzeliły poduszki powietrzne?

Tutaj filmik z kolizji:
https://www.youtube.com/watch?v=brD_SfUgq60

Auto po kolizji wygląda następująco:
IMG_3140.JPG

IMG_3141.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
nap20
Nowy Klubowicz
Imie: Konrad
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Blue Navy Cameleon
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=6153

Re: Po kolizji błąd Inertial switch interv.

Postautor: nap20 » 24 sty 2015, 12:52

Główne odciecie dopływu paliwa znajduje się z przodu pod schowkiem pasażera. Spróbuj tam wcisnąć, może pomoże odpalić samochód. Możliwie ze poduszki nie wystrzeliły ponieważ system poduszek w Stilo multistage wystrzela poduszke z odpowiednią siłą proporcjonalną do siły uderzenia. Widoczne uderzenie nie było na tyle mocne aby czujnik odebrał taki sygnał. :)

Jest...
- STILO MW 1.9 JTD 115
- PASSAT CC 2.0 177 CR HIGHLINE

Awatar użytkownika
miketg
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Stilo Multiwagon Dynamic
Silnik: 1.9 JTD 115 KM
Kolor: Grigio Tecno VR
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/multiwagon-by-miketg-t8791.html

Postautor: miketg » 24 sty 2015, 14:42

Na początku współczuję rozbitego auta.Czy zrobią Ci szkodę całkowitą, ciężko powiedzieć. Jak zrobisz pierwsze oględziny i dostaniesz protokół szkody trzeba posprawdzać co wpisali a w między czasie rozebrać auto z uszkodzonych części i zobaczyć co jeszcze jest uszkodzone i zrobić dodatkowe oględziny. Po zdjęciach ciężko stwierdzić czy podłużnice są przekoszone. Porozbieraj wszystko co jest uszkodzone i będzie widać co z podłużnicami.

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz
Imie: Marcin
Auto: Stilo 3d
Silnik: 1,6 16V 103KM
Kolor: Black metallscente 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7112

Postautor: _marcin00_ » 25 sty 2015, 09:46

W zeszłym roku w lato też miałem podobną stłuczkę, więc od razu rozwieję wątpliwości - będzie szkoda całkowita. W moim wypadku wypłacili 4800zł. To że nie wypaliły poduszki, to też norma, bo za małe uszkodzenia, zresztą należy się z tego tylko cieszyć, bo jeszcze deskę rozdzielczą byś miał do wymiany. A i taka dobra rada, jeżeli jeszcze nie wziąłeś, to bierz auto zastępcze z OC sprawcy - szybciej wypłacą odszkodowanie :)

Tak to wyglądało u mnie: Obrazek

pawelja89
Nowy Klubowicz

Postautor: pawelja89 » 25 sty 2015, 10:35

Dzięki Za odpowiedź.
W poniedziałek ktos ma sie do mnie odezwać w sprawie oględzin auta oraz w sprawie auta zastępczego. Zastępcze jest mi potrzebne do pracy wiec od razu o to zapytałem oczywiscie z OC sprawcy :-) tylko ze zgłaszałem w piątek około 14 to juz sie nikt nie odezwał z Allianz w piątek i musze czekać do poniedziałku. Ciekawe na jak długo dostanę te zastępcze auto i ile mi wypłacą i czy za tą kwotę co mi wypłacą zrobie mojego Stilonka :)

_marcin00_ u Ciebie na szczescie tylko róg był, a u mnie cały przód :-/

Co do wyłącznika bezwładnościowego poszukam go dopiero po oględzinach :-) narazie niech bedzie ze auto nie chce odpalać przy oględzinach rzeczoznawcy :-P

gruszka6969
Nowy Klubowicz
Imie: Rafał
Silnik: 1.6 16V 103KM (LPG)
Kolor: Błękit nieba :D

Postautor: gruszka6969 » 25 sty 2015, 10:43

Szkoda całkowita na 99%. Ja podobnie miałem stłuczkę pod koniec roku, kobitka wjechała mi w tył. Do wymiany zderzak i wzmocnienie, serwis wycenił naprawę na 6500 zł 8/ . Naprawa ekonomicznie nie uzasadniona. obecnie czekam na wycenę "wraku" :facepalm:
Auto zastępcze się należy i najlepiej bierz z jakieś wypożyczalni, która bezgotówkowo wypożyczy Ci auto i całą kasę za wypożyczenie będzie ściągało z ubezpieczalni. Ciebie nic nie interesuje, bierzesz jeździsz, oddajesz i z Twojej strony to wszystko :D
Ja tym sposobem jeżdżę ponad tydzień, Nissanem Note z 2015 !! r. :D :D :D

edit: jeszcze jedna sprawa, nie bierz auta od ubezpieczyciela bo będziesz musiał co chwila dzwonić i przedłużać okres wypożyczenia. Znajdź wypożyczalnie, która wypożyczy Ci auto na zasadach o jakich pisałem wześniej.

Awatar użytkownika
_marcin00_
Klubowicz
Imie: Marcin
Silnik: 1,6 16V 103KM
Kolor: Black metallscente 632
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7112

Postautor: _marcin00_ » 25 sty 2015, 11:15

pawelja89 pisze:Ciekawe na jak długo dostanę te zastępcze auto i ile mi wypłacą i czy za tą kwotę co mi wypłacą zrobie mojego Stilonka :)
Wg przepisów, auto zastępczy przy szkodzie całkowitej należy się do dnia wypłaty odszkodowania, a przy naprawie bezgotówkowej do dnia w którym auto zostanie naprawione.
gruszka6969 pisze:edit: jeszcze jedna sprawa, nie bierz auta od ubezpieczyciela bo będziesz musiał co chwila dzwonić i przedłużać okres wypożyczenia. Znajdź wypożyczalnie, która wypożyczy Ci auto na zasadach o jakich pisałem wześniej.
Dokładnie, ja brałem auto z wypożyczalni i miałem je od drugiego dnia po stłuczce do dnia w którym wypłacili mi odszkodowanie, bez żadnych telefonów usprawiedliwień przedłużeń, podstwili auto i w dniu wypłaty zadzwoniłem do nich i je zabrali, jeden warunek - paliwa musi być tyle samo ile było przed przejęciem auta :)

pawelja89
Nowy Klubowicz

Postautor: pawelja89 » 27 sty 2015, 20:22

a gdzie dokładnie jest ten wyłącznik, który odcina pompe paliwa po kolizji bo nie wiem gdzie szukać. Zdjąłem plastik pod schowkiem pasażera i nie mogę go zlokalizować. Musze cały schowek wykręcić i tam szukać czy gdzie dokładnie? Może ktoś pomoże

Awatar użytkownika
Patryk
Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: Blu Jet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=7159

Postautor: Patryk » 27 sty 2015, 20:41

A ten wyłącznik nie występuje przypadkiem tylko w wersjach benzynowych?

pawelja89
Nowy Klubowicz

Postautor: pawelja89 » 27 sty 2015, 21:18

Patryk pisze:A ten wyłącznik nie występuje przypadkiem tylko w wersjach benzynowych?

W każdym są te czujniki ze względów bezpieczeństwa, po silniejszym uderzeniu wyłącza się odcinając pompę paliwa.

Najważniejsze, że to był tylko ten wyłącznik. Teraz auto odpala i co najważniejsze nie ma żadnych błędów. Dziś był rzeczoznawca, a jutro będę miał w końcu wycenę.

Udało mi się znaleźć ten wyłącznik wstrząsowy nazywany również uderzeniowym
Znajduje się jak na zdjeciu poniżej przy prawych drzwiach pasażera obok zawiasów.
IMG_3177.JPG

Wróć do „Problemy, Pytania”