Blue&Me - było czy nie było?

Nawigacje satelitarne GPS.
Kebab
Nowy Klubowicz
Imie: Jakub
Auto: NIE MAM (póki co)
Silnik: jakbym miał to chyba 2.4
Kolor: niebieski/czerwony

Blue&Me - było czy nie było?

Postautor: Kebab » 23 wrz 2021, 10:10

Witam forumowiczów,
poszukuję informacji na temat systemu radiotelefonii Blue&Me, a konkretnie czy owy system występował w Stilo. W Internecie nie ma nic na ten temat, więc pytam się tu. A jeżeli nie ma, to jest możliwość instalacji lub występował inny system głośnomówiący?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=14610

Re: Blue&Me - było czy nie było?

Postautor: pio075 » 23 wrz 2021, 21:05

Nie było, występował moduł bluetooth ale jest to biały kruk.

Beyor
Nowy Klubowicz
Imie: Dominik
Auto: Stilo 5d
Silnik: 1.9 Multijet 16V 140 KM
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=18485

Postautor: Beyor » 24 wrz 2021, 16:08

W moim Stilo pierwszy właściciel (polski salon) montował w ASO dedykowany do Fiata system głośnomówiący bluetooth firmy Metablue. Jak na dzisiejsze standardy rzecz jest dosyć skomplikowana i moim zdaniem niewarta uwagi. Jakość rozmów jest mocno przeciętna, większą funkcjonalność daje zmieniarka cyfrowa z BT, bo prócz zestawu głośnomówiącego zapewnia możliwość streamowania muzyki z telefonu. Jedyny plus dedykowanego zestawu Metablue jest taki, że system jest aktywny także przy wyłączonym radiu - radio uruchomi się, gdy ktoś zadzwoni. Zmieniarki cyfrowe same nie uruchomią radia. Mam ten system, ale nie używam (wolę zmianiarkę), ale nie demontowałem go z auta, bo jest schowany dosyć głęboko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kielon8706
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 140km
Kolor: Czerwony 285

Postautor: Kielon8706 » 31 paź 2021, 21:35

Występował moduł bluetooth. Miały go Stilo, Panda, Punto 2 i Alfy. Stilo ze zwykłym radiem i telefonem, (guziki w lampce. odbieranie i rozłączanie) widziałem. Pytanie czy była taka opcja z radionawigacją, w sensie czy ten moduł bluetooth dało sie podłaczyc tez z nav+. W sumie ta wtyczka którą sie podłącza mikrofon do navi jest właśnie taka jak do tego modułu od BT. Moze ktos miał to w stilo z navi i wie coś w tym temacie?

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 04 lis 2021, 20:41

Kielon8706 pisze:Występował moduł bluetooth. Miały go Stilo, Panda, Punto 2 i Alfy. Stilo ze zwykłym radiem i telefonem, (guziki w lampce. odbieranie i rozłączanie) widziałem. Pytanie czy była taka opcja z radionawigacją, w sensie czy ten moduł bluetooth dało sie podłaczyc tez z nav+. W sumie ta wtyczka którą sie podłącza mikrofon do navi jest właśnie taka jak do tego modułu od BT. Moze ktos miał to w stilo z navi i wie coś w tym temacie?

Ten bluetooth wprowadzał radio w tryb phone więc w CN+ z automatu odpada - ze względu na wbudowany telefon nigdy nie miał on trybu phone.

Awatar użytkownika
Kielon8706
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 140km
Kolor: Czerwony 285

Postautor: Kielon8706 » 06 lis 2021, 21:53

Faktycznie brak jest jednego z trzech pinów w środkowej/zielonej kostce mini iso w nav. Szkoda bo miałem nadzieje, ze sie to da jakoś podłączyc z nav

Wróć do „GPS”