Niebieściutki Stifler 3D 1.6 :D

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 16V, 103KM
Kolor: Niebieski/Blue Jet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16671

Niebieściutki Stifler 3D 1.6 :D

Postautor: rakso147 » 02 gru 2017, 13:21

Witam,
Zbierałem się do tego od jakiegoś czasu i chyba najwyższy czas, żeby pokazać wam moje autko ;)

Jest to oczywiście Stilonik 3D z 2001r z silnikiem 1.6 103KM, wersja Active w kolorze Blue Jet.

Może przedstawie jego krótką historie :D
Jestem jego (UWAGA!) 5 właścicielem, 2 w Polsce. Został sprowadzony z Niemiec w 2016 roku z uszkodzoną skrzynią biegów. Kupiłem go od prywatnego właściciela, u którego podobno stał dłuższy czas (Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak go oglądałem, to faktycznie był dość mocno zabrudzony i wyglądał jakby stał nieużywany). W tym samym dniu oglądałem 4 inne egzemplarze, ale już ich stan z zewnątrz pozostawiał wiele do życzenia, w moim egzemplarzu nie było nawet śladu rdzy czy innych zaprawek patyczkiem higienicznym jak w poprzednich (Być może dobrze zrobione i nie widać :D ;D ).

Został kupiony pod koniec czerwca 2017 roku, od początku wiedziałem, że trzeba będzie trochę włożyć, bo był problem ze sprzęgłem i coś pukało na większych dołach (Jak się później okazało to tylko kamień w spręzynie). Przebieg miał 184400km, aktualnie 190300km, nie wiem do tej pory ile cofnięty , miejmy nadzieje, że nic ;D ;D

Zaraz po zakupie zostało wymienione:
- Sprzęgło
- Rozrząd
- Olej + w skrzyni biegów
- Wszystkie Filtry
- Tłumik końcowy, bo warczał jak czołg :D

We wrześniu założyłem mu gaz firmy KME
Ze spraw kosmetycznych to podłokietnik, gruntowne mycie (Przy zakupie nawet nie wiedziałem czy on jest szary czy niebieski ;D )
i zrobienie progów koło przednich kół, bo była rdza, chyba to się nazywa wypiaskowanie czy jakoś tak, w każdym razie śladu juz po nich nie ma ;)

Do tego uporałem się z czujnikiem zamknięcia tylniej klapy, polutowałem kostki od airbagów niwelując przy tym druga kontrolkę i przeniosłem komputer obok akumulatora.

W planach mam jeszcze wymianę tylnich lamp, bo nie są oryginalne i dość średnio mi się podobają i zakup jakichś alusków na lato :)

Chyba tyle, jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem ;) A teraz kilka zdjęć :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 19:18 przez rakso147, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
ryan_cooper5
Starszy Klubowicz
**
Imie: Krystian
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTD 115 km
Kolor: Orione Grey
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?t=9309

Re: NIebieściutki Stifler :D

Postautor: ryan_cooper5 » 02 gru 2017, 13:28

Ładne auto, fajnie się prezentuje. Ja bym jednak zmienił lampy na oryginalne :)

Awatar użytkownika
rakso147
Nowy Klubowicz
Imie: Oskar
Auto: Fiat Stilo 3D 2001r
Silnik: 1,6 16V, 103KM
Kolor: Niebieski/Blue Jet
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=16671

Re: NIebieściutki Stifler :D

Postautor: rakso147 » 02 gru 2017, 13:32

ryan_cooper5 pisze:Ładne auto, fajnie się prezentuje. Ja bym jednak zmienił lampy na oryginalne :)

Też mi to ciągle chodzi po głowie, po zimie zobaczymy ;)

Wróć do „Moje Auto”