Obrazek

Fiat Stilo MW 1.9 JTDm 140PS

Pochwal się swoim autkiem - Opisy, zdjęcia, prezentacje.
Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz
Imie: Michał
Auto: Fiat Stilo
Silnik: 1.9 JTDm 140PS
Kolor: Grigio Orione VR
Prezentacja auta: viewtopic.php?f=16&t=15152

Postautor: Nokian » 08 mar 2017, 12:00

Po 3 miesiącach poszukiwań w końcu trafiłem na porządny egzemplarz samochodu rodzinnego - miała być Octavia lub Stilo ale to co prezentują Octavie to tragedia... jeśli trafiła się godna to trzymała cenę. Kupione Stiło było trzecim, które oglądałem i można powiedzieć że od zauroczyłem się od momentu jak go zobaczyłem na żywo. Po 4 godzinach jechałem nim już do domu a kupione we wiosce obok :]

Samochód sprowadzony z Francji końcem 2011 roku przez pierwszego właściciela osobiście jako uszkodzony w lewy przedni róg, Gość go naprawił i jeździł nim ponad 3 lata, drugi właściciel kupił go praktycznie po sąsiedzku, nakręcił nim ponad 30 tysięcy i teraz rozgląda się za Cromą lub nowym Tipo... auto wystawione na zasadzie "jak się sprzeda to się sprzeda, nie to nie będzie jeździć dalej".

Silnik: 1.9 JTDm 140 PS
Wersja: MW Dynamic
Rok prod.: 2005
Przebieg: 236 754
Kolor: Grigio Orione

Wyposażenie:
- 6x poduszka powietrzna
- ABS
- elektryczne szyby przód i tył
- elektryczne i podgrzewane lusterka
- klimatyzacja dwustrefowa
- kierownica wielofunkcyjna skórzana
- tempomat
- domykanie szyb z kluczyka
- blokada szyb i zamków
- składane przednie oparcie pasażera z podstawką
- składana tylna kanapa
- podłokietnik przód
- klimatyzowany schowek
- światła przeciwmgielne przód
- wspomaganie kierownicy CITY
- felgi oryginał Fiata
- przyciemniane szyby
- follow me home

Na szybko 4 zdjęcia z dnia zakupu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na początek wiadomo - rozrząd, filtry, oleje, klocki przód, opony letnie, pióra wycieraczek przód i tył + co wyjdzie ewentualnie, Zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie, nie trzeba nic ruszać jak na razie. Potem kosmetyka karoserii, felg i wnętrza, mała zaprawka za prawym przednim kołem na progu, wymiana żarówek świateł cofania bo są zamontowane jakieś niebieskie żaróweczki co nic światła nie dają. Poprzedni właściciel zostawił wideorejestrator ale to Tracer z 50 zł więc na razie jest a potem prawdopodobnie G1WC FullHD Novatek. CB radio jest ale antenę muszę nową kupić, tyle że nie będę montował nic na stałe. Niestety mam tylko jeden kluczyk scyzoryk, brak Fiat Code i kodu do radia więc to też muszę sobie ogarnąć.

Żonie się bardzo podoba więc przynajmniej to mam z głowy :D
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 09:08 przez Nokian, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 12 mar 2017, 21:43

Po 1,5 tygodniu czekania w środę/czwartek będę miał ogarnięte auto, we wtorek jadę zawieźć do mechanka... do wymiany rozrząd, pompa wody, klocki przód, oleje, filtry. Co mi założą zależy ode mnie albo oni wybiorą części w oparciu o mój budżet i teraz pytanie - co polecanie, jakie firmy poszczególnych podzespołów aby to miało najlepszą relację jakości do ceny. Taka średnia półka ze wskazaniem w górę.

Teraz auto jeździło na Castrol Edge 5W30 pełny syntetyk.

Druga sprawa - co to jest to co widać na zdjęciu? Schowek jest klimatyzowany, coś związane z tym i kratką nawiewu nad schowkiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Imie: Piotrek
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 12 mar 2017, 22:39

Odpowiedź na takie pytania tkwi zazwyczaj w instrukcji obsługi... ehhhh to jest kratka dzięki której schowek się klimatyzuje, a suwakiem widocznym na zdjęciu ustawiasz czy nadmuch na schowek ma być czy też nie.

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 13 mar 2017, 06:14

Przeglądałem instrukcję, nie trafiłem, być może pominąłem, dzięki.

Awatar użytkownika
Patrick345
Nowy Klubowicz
Imie: Patryk
Auto: Stilo
Silnik: 1,9 140km
Kolor: 632
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12376

Postautor: Patrick345 » 13 mar 2017, 20:29

Ładna zadbana sztuka, 140km jednak robi robotę w tym aucie w porównaniu do 115 ;)

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**
Imie: Piotr
Auto: Fiat Stilo 3D
Silnik: 1.9 JTD 154KM/307Nm
Kolor: Biały a raczej czarny;)
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=9037

Postautor: explicit77 » 13 mar 2017, 21:41

To korzystając z okazji pozwolę sobie zadać nurtujące mnie pytanie.Czy ktokolwiek używa w miarę regularnie korzystając z tegoż to wypasu czyli "klimatyzowanego" schowka w celu schłodzenia czegokolwiek a w przypadku odpowiedzi twierdzącej czy byłby w stanie tak z ręką na sercu rzec iż to działa na tyle dobrze że z uwagi osiągniętego rezultatu schłodzenia czegoś tam zadowolenia stopień jaki osiąga zasługuje w pełni na wspomniane powyżej już określenie "klimatyzowany schowek"?
Tak, ja wiem że to nie lodówka lecz coś podszeptuje mi że użyszkodników przedmiotu dysputy skromny odsetek zatem co by przed wydaniem wyroku "zwykły gadżet" chciałem się w swym przekonaniu upewnić lub też nie (wszak mam tempomatę i też nie korzystam).
Rap wciąż jest ten sam, to tylko ja jestem starszy.

Awatar użytkownika
pio075
Starszy Klubowicz
Auto: Stilo 5D
Silnik: 1.6 16V 103KM
Kolor: Bordeaux Old Rose
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=14610

Postautor: pio075 » 13 mar 2017, 22:08

No latem napój wyjmowałem z tego schowka chłodny więc myślę że gdzieś w dłuższej trasie daje radę ;)
To jednak przy dłuższych podróżach bo na krótkim dystansie klima nie schłodzi na tyle dobrze tego schowka.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 13 mar 2017, 22:57

No tak, tyle że kosztem swoim, współpasażerów (nie dajborze duperasków ryczących z gorąca cierpiących) nie wspominając o zużyciu paliwa zwiększonym a to wszystko po to by miał tatuś napój lekko schłodzony. Jakoś mimo wszystko nie przekonałeś mnie choćby z uwagi iż wolę się zatrzymać na chwilę co nawet w dłuższej trasie wskazane i kupić w sklepie tudzież stacji jakiej z lodówki porządnie schłodzony w szronie napój. Nie dość że wychodzi taniej, zimniej zdecydowanie, żyć zadowolona a co najważniejsze dzieciaki nie płaczo. Ktoś coś może, Jakiś kontrargument?

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 14 mar 2017, 17:15

Zapewne większy to bajer niż użyteczny ale może sąsiada Twego (lub co lepiej teścia) lekki szlag trafić, że on w swoim Passeratii lub innym Audi w elpedżi tego nie ma a Ty masz to we fiacie.... we FIACIE! ;)

Wolałbym mieć przesuwana kanapę niż to ale bagażnik i tak jest wielki.

Awatar użytkownika
explicit77
Starszy Klubowicz
**

Postautor: explicit77 » 14 mar 2017, 21:59

No raczej. Jakoś nie przypominam sobie sytuacji w której to chcąc wzrost ciśnienia kumpla/ziomka/sąsiada/cybuli a"la passatę w kombi bo użyteczne osiągnąć by do wartości pewnych doszedł co to w pełni na uprzednich doświadczeń gro przykładach mnogich pozwolą mi mieć absolutną pewność że najpóźniej wieczorem wycieknie mu owy nadmiar zaworem upustowym umiejscowionym poniżej pleców chcąc w ten niekontrolowany już przez mózg a tylko odruch bezwarunkowy sposób w trosce o bezpieczeństwo ratować niejako deski ratunku akt desperacji bym po zapodaniu przekazu "a no bo wiesz, ten gruz ma dwa schowki z uwagi iż drugi klimatyzowany w plebs reprezentant aucie zatem u Ciebie aż strach zapytać, na bank kostkarka, odszraniacz i bugwie co jeszcze...?" wyskoczył z tekstem że to nie działa. Taki tam pic na wodę.
A co tam, niech gruz żre jeden z drugim :D

No i chyba ku temu ten schowek nam służy :8

Pozdro.

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 19 mar 2017, 19:07

W weekend wpadła pierwsza trasa Stilonem do Krakowa i z powrotem - 196 kilometrów. Spalanie wyszło 5,2 w dwie osoby dorosłe, 6 miesięczna córka + wózek z gondolą i dwie torby.

Niestety po zaparkowaniu w Krakowie padło wspomaganie kierownicy - czerwona lampka i komunikat na komputerze Have Power Steering Checked Consl. Handbook pojawiła się jak po paru minutach od wyłączenia auta, chciałem sprawdzić dane z komputera. Parkując wszystko grało. Tyle co posprawdzałem bezpieczniki ale niestety nic z tego... szlag człowieka trafia jak pada coś w drugim tygodniu po zakupie.

Przerwa córki na jedzenie w drodze powrotnej więc korzystając z okazji... ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 27 mar 2017, 21:23

Auto kupione 3 tygodnie temu ale na dobre jeżdżę nim 1,5 tygodnia. Przez ten czas robione praktycznie 600 kilometrów - miasto, krajówki, ekspresówki z przewagą dwóch ostatnich więc jakiś tam pogląd na auto już mam i muszę stwierdzić, że na razie jest lepiej niż się spodziewałem. Średnie spalanie 5,7l/100 km, mocy w zupełności wystarczająco, wyższa pozycja za kierownicą co w nocy daje całkiem inny komfort jazdy bo nie ślepi, całkiem pakowny, zawieszenie to chyba dobry kompromis pomiędzy komfortem jazdy po nierównościach a tym co oferuje na krętych drogach. Wnętrze przyjemne, ładnie się prezentuje, kilka praktycznych schowków, szerokie lusterka (w Corsie była tragedia...), przeszklone wnętrze, dobra możliwość regulacji siedzenia kierowcy - naprawdę miło się jeździ.

Z wad - dość głośny silnik pomiędzy 1800 a 2000 obrotów, linia boczna drzwi tak poprowadzona, że w lusterkach nie widać w sumie nic więcej (przyzwyczajenie z Polo, gdzie widziało się dużo więcej chcąc zobaczyć krawężnik itp), trochę klejące przyciski głównie od klimy, sterowania na kierownicy i oświetlenia wnętrza, trochę mały kąt otwierania tylnych drzwi.

Ostatnio po wjechaniu w niewielką dziurą (ale z porządnym wstrząsem) zaświeciła się kontrolka od przepalonej żarówki - obszedłem auto, wszystko świeci, po ponownym włączeniu zapłonu kontrolka znikła :] Niestety po 5 dniach znów padło wspomaganie... wcześniej był problem z kablem, który prowadzi prąd od wspomagania do kierownicy, skasowano też błąd i skalibrowano czujnik skrętu. Mechanik, który z tym robił stwierdził, że "nasi już tu byli" i podobno ktoś na chama rwał wtyczki i kable więc trochę to tam jest spanachane... teraz pytanie czy to będzie przyczyną czy trzeba będzie robić większą wymianę... na razie muszę tak jeździć, dopiero w przyszły poniedziałek oddam go do ponownej diagnozy.

Ktoś ma jakieś sugestie, podpowiedzi, kogoś polecacie w rejonie Żywca?

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: NERO 601
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/stilo-1-9-jtd-d ... t8424.html
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 02 kwie 2017, 08:45

Fajnie się prezentuje, oby się jak najmniej psuło :) kabel masz do podpięcia do komputera? Jak nie to służę pomocą. Poduchy ci się nie świecą ? U ciebie już chyba nie ma tych klejących plastików? To auto nie było czasem w przylekowie albo na habdasowce ?:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

crawen
Nowy Klubowicz
Silnik: 1,9 JTD 169km
Kolor: Srebrny

Postautor: crawen » 02 kwie 2017, 09:03

Fajny kombiak i dosc porządnie wyposażony jak na 2005 rok :) bo zazwyczaj im młodszy tym bardziej pusty :/ Niech sie sprawuje ! :)

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 02 kwie 2017, 15:07

piotrofoto pisze:Qr Bbpost Fajnie się prezentuje, oby się jak najmniej psuło :) kabel masz do podpięcia do komputera? Jak nie to służę pomocą. Poduchy ci się nie świecą ? U ciebie już chyba nie ma tych klejących plastików? To auto nie było czasem w przylekowie albo na habdasowce ?:)

Nie mam kabla, programu - nigdy nie potrzebowałem i w sumie nie znam się na tym. Prócz wspomagania nic się nie świeci na szczęście. Co do plastików to przyciski na kierownicy i od klimy trochę się lepią... Na Habdasówce jest bo tam mieszkam ;) A Ty skąd jesteś - czyżbyś omijał Habdasówką korki na wahadle na moście? :) Jak Cię tam kiedyś zatrzymają (czasem miejska stoi lub policja) to już wiesz gdzie mieszkam ;)

crawen pisze:Qr Bbpost Fajny kombiak i dosc porządnie wyposażony jak na 2005 rok :) bo zazwyczaj im młodszy tym bardziej pusty :/ Niech sie sprawuje ! :)

Wyposażenie fajne ale dziwi mnie, że ktoś nie brał ASR i ESP lub choć jednego z nich.

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 02 kwie 2017, 19:40

Z tą przepaloną żarówką na dziurach to sprawdź oświetlenie tablicy ;) Ja tak miałem. A jak po kolejnej dziurze lub odpaleniu nie gasła to wystarczyło puknąć w klosz. Styki pośniedziały i tak to wyglądało...
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrofoto
Klubowicz
Silnik: 1.9 JTD 115KM
Kolor: NERO 601
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/stilo-1-9-jtd-d ... t8424.html
Kontaktowanie:

Postautor: piotrofoto » 02 kwie 2017, 19:48

Wg po dłuższym czasie jak nikt nie ruszał tych lampek rejestracji warto je wymienić całe na nowe z oprawkami. Dużo to nie kosztuje a styk jest lepszy, światło jaśniejsze i wizualnie lepiej się prezentuje całość.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 02 kwie 2017, 20:50

Podświetlenie działa z obu stron, taka sama jasność jest. W sumie im mniej widać tym lepiej, generalnie auto ma się nie rzucać w oczy ale jak będzie trzeba to powinno pokazać na co je stać :]

Miały wpaść dwie naklejki - forumowa i "Diesel musi dymić" ale to dobre było na Corse, teraz już nie przystoi :]

Awatar użytkownika
MBaran
Nowy Klubowicz
Silnik: 2.4
Kolor: Grigio Orione Vr. (675)
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=12647

Postautor: MBaran » 02 kwie 2017, 21:04

Ale z forumowej nie rezygnujesz? Trzeba się odznaczać jakoś. Ubolewam, że forum fiata nie ma wspólnej ramki, jak alfaholicy
Obrazek

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 09 kwie 2017, 17:02

Hm naklejka chyba jednak wpadnie...

Ktoś się ostatnio przytulił do mojego Stilona w efekcie czego mam porysowane listwy boczne z prawej strony na obu drzwiach, lekko zarysowane drzwi prawe tylne poniżej listwy i dwa wgniecenia ale na szczęście bez uszkodzenia lakieru więc wypchnięcie ich wystarczy... jakoś specjalnie tego nie widać ale jest.

Wpadł dziś na chwilę klubowicz piotrofoto - podpiął pod kompa, pokazało 4 stare błędy, które skasował ale niestety nie udało się wyświetlić błędów od tego padniętego wspomagania... przy okazji okazało się, że mam taki bajer jak follow me home, które mi się bardzo przyda (nie chciałbym się wyrżnąć z dzieckiem na rękach czy w foteliku idąc z auta do domu...).

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 02 maja 2017, 20:49

Stilon w końcu dostał większą dawkę kilometrów - 526 na trasie Żywiec - Wolbórz - Żywiec więc cały czas dwa pasy ale do i z Katowic non stop światła i ograniczenia... na szczęście bez korków. Bagażnik pełny - wózek + spacerówka, 3 torby, łóżeczko turystyczne dla dziecka. Prędkość głównie 120 - 130 km/h czasem do 150, bez klimy, połowa drogi na tempomacie i wyszło 6.1 z obliczeń, wg. komputera 5.4.

Przy pilnowaniu prędkości przeszkadza to wyskalowanie co 30 km/h,,,

Awatar użytkownika
Nokian
Nowy Klubowicz

Postautor: Nokian » 26 maja 2017, 23:19

Widzę monolog prowadzę hyhy :]

Po zmianie opon na letnie (205/55/R16 z 195/55/R15) na oryginalnych fiatowskich felgach - przy 30 km/h cykliczne tarcie/bicie wyczuwalne nawet na pedale gazu i podłodze + hałas dochodzący z prawego koła. Myślałem, że trafiona opona albo felga więc zamieniłem na zapasówkę (felga i rozmiar opony identyczny) i nadal to samo. Wrzuciłem na przód ponownie zimówki i problemu nie ma. Zamieniłem tył z przodem i pozostał hałas (mniejszy) i delikatne, cykliczne ocieranie ale tym razem nie czuć już nic na pedale gazu, na podłodze też ledwo wyczuwalne... Tyle co mogłem to nie wyczułem nigdzie gdzie mogłaby felga trzeć o zaciski lub inne elementy zawieszenia ale coś jest na rzeczy....

Co dalej... powrót z Krakowa i widoczny brak mocy do 1800 obrotów - wkręca się równomiernie, nie szarpie ale to nie to co było - powyżej tej granicy idzie aż miło. Do tego któraś poducha bo trzęsie podczas zapalania i czasem podczas gaszenia (mam niedzieje, że nie dwumas choć innych objawów tegoż brak),przydałoby się też wymienić olej w skrzyni no i oczywiście to pier**** wspomaganie. Ten tydzień urlop więc mogę auto odstawić bo tak naprawdę nie ma kiedy po prostu i tak się ściąga wszystko...

Dziś jeszcze przypadkiem znalazłem jakiś niebieski guzik ukryty we wnęce po prawej stronie kierownicy na wysokości stacyjki... nieopisany, po naciśnięciu nic się nie dzieje, żadne komunikaty/kontrolki po prostu nic. W instrukcji nic nie znalazłem o tym.

Tak poza tym to nie narzekam - pali, jeździ, kopci... chociaż nie - odkąd przestałem tankować na Shellu to dymka nie puści.

Tommy80
Nowy Klubowicz
Imie: Tomasz
Silnik: MW 1,9 JTD 140 KM
Kolor: Srebrny

Postautor: Tommy80 » 27 maja 2017, 06:24

Tez kupiłem takie auto tylko z mniejszym przebiegiem-125 tys.km.-ten sam motor i ten sam problem z gaszeniem auta...telepie autem jak nie wiem co.Poduszki silnika miòd-malina
Moj mechanik stwierdził, że to początek końca dwumasy niestety.

Awatar użytkownika
piotrek194
Klubowicz
Auto: Fiat Stilo , BABARTH
Silnik: 2,4 20V
Kolor: 745 + VERDE CRISTALLO
Prezentacja auta: http://klubfiatstilo.pl/viewtopic.php?f=16&t=14098

Postautor: piotrek194 » 27 maja 2017, 11:13

A pod kabla się podpinało ? hęęę? :D Może egr za***any chyba że zaślepiony, albo przepływka daje du** :P Ja bym zaczął poszukiwania od tego ;)

pitul11
Nowy Klubowicz
Auto: Fiat Stilo MW
Silnik: 1.9 16V MJTD 140KM
Kolor: grafit metalic

Postautor: pitul11 » 27 maja 2017, 14:58

Ja też myślę że to może być brudny egr. Też tak miałem a po wyczyszczeniu egra już nie trzęsie samochodem podczas gaszenia.
Pozdrawiam

Wróć do „Moje Auto”